loading

Şirketimiz 1966 yılında kurucumuz Hüseyin Koyuncu tarafından Aydın'da otomotiv ve yedek parça bayilikleri (BMC, Bedford, Pirelli Bayilikleri) ticareti ile sektöre giriş yapmıştır.

1978 yılında vefatı ile tüm şirketlerin idaresi oğulları ile devam ettirilmiştir. Daha sonraki yıllarda sırasıyla; Nissan, ISUZU, KIA bayilikleri alınarak ticaret faaliyetleri genişletilmiştir.
Bu faaliyetler Aydın ve İzmir illerini kapsamıştır.
Bu genişleme 1996 – 2009 tarihleri arasında Aydın ve Söke’de Opel bayilikleri yaparak devam etmiştir.

2002 yılı itibari ile bu faaliyetlerin yanı sıra İstanbul'da da yatırım yapma kararı verilerek Hyundai bayiliği (Hunko Motorlu Araçlar San. ve Tic. Ltd. Şti.) alınmıştır.
2002 yılından bugüne kadar bayiliğimizin Hyundai markası pazar payını yıllar içinde yükselterek her zaman ilk üç en iyi performansı göstererek "Hyundai Global Top Dealer" bayilerinin arasına girmeyi başarmıştır.

Bu başarılı çalışmalarımız neticesinde 2019 yılında Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., İzmir Gaziemir bölgesinde bayilik açmamızı onaylamış ve tesisimiz 2020 yılı Haziran ayında faaliyete geçirilmiştir.

2021 yılında da yatırımlarımıza devam etme kararı alarak, 2021 yılı Haziran ayı itibarı ile İstanbul Üsküdar bölgesinde 2009 tarihinden sonra uzun bir ara verdiğimiz PSA grup içindeki Opel Markasına geri dönerek Opel Bayiliği (Global Otomotiv) faaliyetine gururla yeniden başlamış bulunmaktayız.

Otomotiv bayiliklerinin yanı sıra yaklaşık 1.600 araçlık filosuyla 8 il ve 16 satış noktasında kısa ve uzun dönem araç kiralama faaliyetimiz de devam etmektedir.
Yaklaşık 220 kişilik personellimizle tüm emeğimizi ve enerjimizi otomotiv sektörüne adamış olmanın haklı onurunu yaşamaktayız.

Ömer Koyuncu
Koyuncu Grup
Yönetim Kurulu Başkanı  

Sayfanın başına dön